Betoon on meile peamiselt tuttav ehitusmaterjalina. See on maailmas koguni enim kasutatud ehitusmaterjal ning esmapilgul võib üllatada, et betoonist leidub ka kordades pisemaid esemeid.
Ühed suurimaid eeliseid betooni kasutamisel on selle tugevus, vastupidavus ja ajatu välimus.
Betoon koosneb tsemendist, täitematerjalidest ja veest ning õigeid koguseid kasutades on võimalik saavutada korralikult tugev betoonist toode. Fluum on välja töötanud täpselt sellise koguse, mis lubab valmistada väekaid ja vastupidavaid tooteid.
Oma välimuselt on betoon minimalistlik, pretensioonitu ja ajatu. Fluum’i tooted näevad klassikalisest betoonist veidi unikaalsemad välja, kuna on viimistletud erinevate looduslike õlidega.
Väga hea küsimus! Betoon pole tavaliselt taolise läikiva välimusega. Me kasutame looduslikke õlisid, mis suurendavad betooni vastupidavust kuumale ja ühtlasi muudavad ta veekindlamaks.
Kuna küünla põletamisel kerkib ka küünlatopsis mõnevõrra temperatuur, on oluline betoonile lisajõudu anda. Kõrgete temperatuuride juures betoon paisub ja võib hakata pragunema. Fluum’i küünlatopsides temperatuur küll nii kõrgele ei roni, aga looduslikud õlid annavad betoonile lisakindluse ja pikendavad tema eluiga.
Looduslikud õlid aitavad muuta meie tooted ka veekindlamaks. Betoon on poorne materjal – ilma pinnaviimistluseta imenduvad vedelikud betooni pooridesse ja võivad ajapikku materjali nõrgestada. Küünla põletamisel võib sulanud vaha just sedasi betooni mõjutada. Seetõttu oleme valinud õlid, mis hoiavad sulanud vahal betooni pooridest võimalikult palju eemal.
Õlidega viimistlemine on kogu loomeprotsessis kõige aeganõudvam osa ja meie jaoks ka kõige põnevam. Enne viimistlemist näevad kõik topsid väga sarnased välja, aga just õlidega katmine toob välja igas topsis isemoodi toonid ja mustrid. Me ei tea kunagi ise ette, milline tops lõpus välja näeb, ja nii oleme ka meie iga topsi valmistamise juures põnevil, et lõpptulemust näha.
Väikesed augud on betoonile vägagi iseloomulikud. Võid neist mõelda kui betooni sünnimärkidest.
Kui segada kokku betooni saamiseks vajalikud koostisosad, siis tekib omamoodi betoonipasta. Sinna sisse jääb ka veidi õhumulle, see on väga loomulik.
Nende eemaldamiseks betooni “koputatakse”. See toimub kas käsitsi või masinavärgi abil ja eesmärk on õhumullid segu seest välja saada.
Fluum’i toodetel võid siin-seal neid väikesed õhumullidest tekkinud augukesi näha ja meile on nad armsad. Nad on vahetu jälg loomisprotsessist ja lisavad topsile iseloomu.